БАТЕ Борисов постигна историческа победа в Шампионската лига. В мач от Група Е на турнира беларуският тим надви Рома с 3:2.
Домакините решиха всичко още до почивката, когато вече водеха с 3:0. „Вълците” напълно разочароваха с представянето си и заслужава още по-голяма загуба.

Домакините започнаха доста агресивно и поведоха още в 8-ата минута. Разписа се Игор Стасевич за 1:0 след удар с глава. Само 4 минути по-късно Неманя Николич центрира пред вратата на „вълците” и Филип Младенович засече в мрежата за 2:0. Отново той направи преднината на БАТЕ класическа след половин час игра. Младенович се разписа с шут от близо 20 метра.

През второто полувреме беларусите намалиха натиска си и позволиха на гостите да си поотдъхнат. Силите на Рома обаче стигнаха само до две почетни попадения. Вкараха ги Жервиньо в 66-ата минута и Василиос Торосидис в 82-ата.

БАТЕ записа първата си победа срещу италиански съперник. Тимът от Борисов има вече 4 поредни домакински победи в турнира.
Последният успех на Рома в гостуване на международната сцена е срещу Базел (3:0) през ноември 2010 година.

БАТЕ Борисов – Рома 3:2
1:0 Игор Стасевич (8), 2:0 Филип Младенович (12), 3:0 Филип Младенович (30), 3:1 Жервиньо (66), 3:2 Василиос Торосидис (82)

БАТЕ Борисов: Черник, Поляков, Дубра, Милунович, Младенович, Николич, Яблонски, Стасевич, Гордейчук (72 - Хлеб), Володко (85 - Риос), Сегневич