Академик (Свищов) продължава без загубена точка от началото на сезона. В мач от 8 кръг на Северозападната „В“ група тимът на Боби Борисов спечели с 1:0 гостуването си на Гигант (Белене). Заради ремонт на стадиона в Белене срещата се игра в Свищов. Така „студентите“ са равни по точки с лидера в класирането Етър.

Академик имаше предимство през целия мач. Ивайло Дангуров вкара единственото попадение в срещата в 38-ата минута, когато беше изведен в „чешка улица“ от Кирил Фидин.

През втората част картината не се промени, атаките към вратата на Гигант продължиха, а играчите на „студентите“ се надпреварваха да пропускат. Кристиян Тафраджийски, Красен Каравелов и Тодор Тодоров нямаха късмет и при техни удари топката срещаше гредите на вратата.