„Ботев“ (Враца) записа първа загуба в Северозападната „В“ група. Тимът на Атанас Джамбазки отстъпи с 0:1 при гостуването си на Трябва в мач от 8 кръг.

През първото полувреме Милен Василев нямаше късмет и стреля в гредата на вратата на домакините, а стражът им отрази два опасни удара на Валдемар Стоянов.

Трявна можеше да открие резултата в средата на първото полувреме, когато получи правото да изпълни дузпа. При изпълнението от бялата точка Васил Андреев не уцели вратата, пазена от Веселин Цветковски.

Второто полувреме гостите имаха надмощие, но се скъсаха да пропускат. След 7-8 чисти положения, врачани допуснаха попадение в мрежата си в 72-ата минута. Отбеляза го Андреев, който в последните минути на мача получи червен картон.