Лудогорец и Литекс завършиха 1:1 в изключително нерно дерби от 10-ия кръг на "А" група. По този начин и двата отбора остават с равни точки на върха - по 19. Шампионите само могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като цяло второ полувреме "оранжевите" бяха с човек по-малко. В 46-ата минута капитанът на Литекс Страхил Попов бе изгонен от съдията Таско Тасков.

В 20-ата минута гостите от Ловеч пропуснаха да поведат. Кристиян Малинов бе изведен сам срещу вратаря Милан Борян, но реши да подава, вместо да стреля и сгреши. В 23-ата все пак Литекс поведе. Арсенио Нунеш се възползва от отличен пас на Асприля и с удар по земя не остави шанс на Борян - 0:1.

В 27-ата минута Лудогорец изравни. Марселиньо направи отличен пробив, преодоля трима играчи на гостите, след което пусна към Джонатан Кафу в наказателното поле, той отправи техничен удар и вкара във вратата на "оранжевите", като преди да влети в мрежата, топката се отби в дясната греда - 1:1.

Малко преди почивката домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Клаудио Кешеру, но Тасков прецени, че Рафаел Перес не е нарушил правилата срещу голмайстора.

Още в началото на второто полувреме Литекс остана с 10 човека. Капитанът Страхил Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Андрей Препелица. Малко след това Кешеру стреля с глава, но Винисиус Баривиейра бе заел добра позиция и спаси. До края шампионите направиха неуспешни опити да стигнат до победно попадение. Мерникът изневери на Марселиньо и Препелица, а и включилите се на смени Върджил Мисиджан, Абел Анисе и Цветелин Чунчуков не можаха да поразят вратата на противника. В добавеното време гостите дори бяха близо до успеха, когато Иван Горанов нанесе опасен удар, който Борян спаси с вещина.