"Левски" се класира за 1/8-финалите за Купата на България след уникална драма с дузпи срещу лидера в "Б" група Поморие. Двубоят се игра на стадион "Лазур" в Бурагс. В редовното време двата тима завършиха 0:0. В продълженията също не успяха да си отбележат гол. При дузпите "Левски" спечели с 4:2, след като двама от Поморие не успяха да преодолеят Боян Йоргачевич - Славчо Шоколаров и Георги Петков. За гостите от София от бялата точка пропусна Атанас Курдов.

Във второто продължение Поморие остана с 9 футболисти, след като в рамките на няколко минути бяха изгонени с втори жълти картони Яни Пехливанов и Даниел Стоянов. Съдията Стефан Апостолов обаче странно защо не изгони Живко Миланов много по-рано, когато направи няколко фаула, а вече имаше един жълт картон.

Жребият за 1/8-финалите ще се тегли на 30 септември, а мачовете са в края на октомври. След класирането на ЦСКА за 1/8-финалите, а вече и на "Левски", продължава вероятността за Вечно дерби за Купата на България.

Стойчо Стоев направи няколко промени в стартовия състав. Треньорът на "Левски" не можеше да използва контузените Александър Александров, Божидар Краев и Умар Диаби, а остави на резервната скамейка Веселин Минев, Георги Костадинов и Денис Махмудов. В защита вместо Минев отляво стартира Мики Орачев. Останалите трима, които започнаха, бяха Живко Миланов, Максимилиан Карнер и Аймен Белаид. В средата на терена действаха Гаджев и Де Нойер, Георги Костадинов остана резерва. По крилата започнаха Роман Прохазка и Радослав Цонев, който замени Денис Махмудов. В атака Атанас Курдов бе титуляр, като замени Умар Диаби, а му помагаше Мигел Бедоя.

През първото полувреме двата тима имаха по едно по-сериозно положение. Първото бе за домакините от Поморие, които спокойно можеха да открият резултата в 17-ата минута. Стефан Стаматов остана сам срещу Боян Йоргачевич на границата на наказателното поле, стреля, но вратарят с тялото си спря пътя на топката. В 30-ата минута Атанас Курдов отправи опасен удар, топката влизаше под гредата, но Янко Георгиев я изби в корнер. Минута след това Стойчо Стоев извърши принудителна смяна, след като Мигел Бедоя получи контузия. В игра се появи Георги Костадинов. След първоначалната по-добра игра на гостите от София постепенно играта им се сля с темпото на терена. Крилата не работеха добре и почти никакви пасове не достигаха до Курдов. Нападателят пък за пореден мач не успя да улови шанса, който му бе даден.

На полувремето Стойчо Стоев направи още една смяна - вместо Де Нойер в игра се появи Денис Махмудов. Влизането му активизира играта на "Левски", който създаде няколко опасности в следващите минути. Самият Махмудов можеше да открие резултата, но не уцели вратата. В 51-ата минута Мики Орачев напредна отляво и намери Гаджев в наказателното поле, който от много удобна позиция също не намери очертанията на вратата. В 62-ата минута и домакините създадоха по-сериозна опасност, но след прострелно центриране успоредно на голлинията никой не успя да засече топката към вратата. В 66-ата минута Стойчо Стоев бе принуден да извърши нова смяна заради контузия. Този път Мики Орачев напусна терена с травма, а на негово място се появи Веселин Минев. Около 80-ата минута футболистите на "Левски" се разбързаха да търсят гол, но не знаеха как да го постигнат. Еднообразните центрирания към Курдов не затрудняваха защитата на Поморие. В 85-ата минута Гаджев имаше шанс да превземе крепостта на домакините, но след силен шут топката рикошира в крак на противник и мина покрай вратата.

В първото продължение футболистите на "Левски" продължиха да се мъчат и да не знаят как да стигнат дори до опасен удар към вратата на Поморие. Курдов получи един шанс, но вместо да стреля странно се омота в топката и я чукна в аут. В 109-ата минута съдията Стефан Апостолов показа втори жълт и съответно червен картон на Яни Пехливанов от Поморие. В 116-ата минута бойкият тим на Поморие остана с 9 футболисти, след като и Даниел Стоянов получи втори жълт и съответно червен картон.