ЦСКА победи Нефтохимик с 3:1 и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Двубоят се игра при отлична атмосфера на стадион "Българска армия". Хилядите фенове отново се забавляваха, след като бяха зарадвани от любимците си.

В 17-ата минута Преслав Йорданов откри резултата, в 53-ата Самир Аясс удвои, а само 120 секунди след това и Борис Галчев се нареди сред голмайсторите. Класическата преднина "възпламени" "Армията" и празникът на стадиона беше в разгара си далеч преди последния съдийски сигнал. Доволната агитка в Сектор "Г" запали множество факли, създавайки невероятна атмосфера.

Лидерът в Югозападната "В" група ЦСКА се представи отлично срещу втородивизионния Нефтохимик, като още от началото на двубоя избраниците на Христо Янев започнаха да надиграват гостите. Повелият атаката в този мач Преслав Йорданов създаваше много проблеми на защитата на бургазлии. В 17-ата минута ЦСКА поведе с негов гол. Галчев центрира отляво, а на далечната греда Йорданов надскочи Ивелин Василев и отбеляза с глава право в долния ляв ъгъл на опитния Йордан Господинов - 1:0.

В 19-ата "червените" пропуснаха отличен шанс. Галчев бе изведен очи в очи с Господинов и го преодоля за момент, но си поведе твърде встрани топката и после стреля в право в ръцете на му.

Последва равностойна игра до 40-ата минута, когато изстрел на Головодов бе отразен от бившия вратар на Локомотив (Пловдив). В 43-ата пък Йордан Йорданов пропусна да вкара, а секудни след това публиката на "Армията" изригна срещу младия съдия Боян Славков. Реферът не отсъди очеваден фаул срещу Милен Кикарин. Играчът на ЦСКА за пореден път се отчете с пробив по лявото крило, преодоля Тодор Гочев и тръгна заплашително към вратата на Нефтохимик, но защитникът на гостите го свали на земята, задържайки го за фланелката. Славков обаче остави играта да продължи, с което си навлече гнева на "червените", а от трибуните ехтеше "Мафия, мафия!".

Второто полувреме започна отлично за ЦСКА. В 53-ата минута Галчев центриране отлично към Преслав Йорданов отдясно в наказателното поле, нападателят овладя топката на гърди и стреля, но бе фаулиран, като съдията можеше да отсъди дузпа, но пусна авантаж, след като видя притичващия отляво Самир Аясс, който довкара в опразнената врата за 2:0.

В 55-ата минута преднината на "армейците" стана класическа. Аясс се възползва от грешка в защитата на Нафтата, отмъкна топката и подаде към непокрития в близост до точката на дузпата Галчев и капитанът на ЦСКА опъна мрежата на Йордан Господинов за 3:0.

В 61-ата гостите намалиха чрез Любомир Любенов. Хиената отбеляза с глава след центриране от ъглов удар, при което Бранеков закъсня да покрие опитния играч, който наказа родния си клуб. Малко по-късно Николай Цветков изведе Преслав Йорданов очи в очи с Господинов, но голмайсторът стреля покрай лявата греда в аут. До края срещата се доиграваше, а публиката на ЦСКА се забавляваше на максимум. Така "червените" заслужено победиха и вече очакват следващия си съперник за Купата на България.

Припомняме, че ЦСКА стартира в турнира от квалификациите в Зона "София", елиминирайки последователно София 2010 с 4:1, Септември (София) с 1:0, Сарая с категоричното 11:0 и "Ботев" (Ихтиман) с 5:0.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК!

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 3:1
1:0 Преслав Йорданов (17), 2:0 Самир Аясс (53), 3:0 Борис Галчев (55), 3:1 Любомир Любенов (61)