Две сензации в турнира за Купата на България са факт. Елитните Славия и Пирин (Благоевград) отпаднаха още на 1/16-финалите. За по-голям може да се счита резилът на "орлетата", които бяха елиминирани от отбор от "В" група. Несебър на Николай Русев-Джангъра надделя с 1:0 срещу Пирин след гол на Стамен Ангелов в 74-ата минута. Това се оказа достатъчно на третодивизионния тим да се класира на 1/8-финалите. Те са планирани за 28 октомври, а датата на жребия все още не е известна.

В Плевен пък Спартак победи Славия с 2:1 и "белите" последваха "орлетата", отпадайки рано-рано от Купата на България. Не беше изминала и 1 минута, когато отборът от "Б" група поведе. Юношата на Берое Пламен Тенев даде аванс на Спартак за радост на многобройните им фенове. "Белите" се активизираха и в 13-ата минута бяха близо до изравнителен гол, когато Стефан Велков уцели напречната греда.

В 23-ата минути Петър Атанасов беше съборен в наказателното поле на плевенчани и Жереми Манзоро реализира отсъдената дузпа за 1:1.

Малко след това Спартак извърши принудителна смяна. На мястото на вратаря Марин Орлинов се появи резервният страж Димитър Пантев.

След почивката "белите" вдигнаха оборотите, но въпреки това Шопов и Кирев отправиха заплашителни удари, които Марио Кирев трябваше да отразява.
Така се стигна до 63-ата минута, в която Васил Шопов центрира към Цветомир Тодоров и той вкара за 2:1 за Спартак.

Славия имаше шанс да изравни след изпълнение на резервата Антон Карачанаков от фаул, но Пантев спаси и Плевен ликува след последния съдийски сигнал.

НЕСЕБЪР - Пирин (Благоевград) 1:0
1:0 Стамен Ангелов (74)

СПАРТАК (Плевен) - Славия 2:1
1:0 Пламен Тенев (1), 1:1 Жереми Манзоро (23-дузпа), 2:1 Цветомир Тодоров (63)

Спартак (Плевен): 94.Марин Орлинов, 12.Пламен Тенев, 3.Стенислав Георгиев, 4.Георги Пейчев, 5.Кристиян Григоров, 13.Жюлиен Бенков, 7.Пламен Илиев, 17.Антони Иванов, 6.Цветомир Тодоров, 10.Васил Шопов (к), 11.Христо Кирев

Славия: 12.Марио Кирев, 25.Цветомир Панов, 13.Стефан Велков, 6.Живко Атанасов, 2.Мартин Дечев, 5.Франк Мбарга, 20.Петър Атанасов, 17.Костадин Дяков, 11.Дуде Н`Донгала, 35.Иван Вълчанов, 7.Жереми Манзоро