Монтана се класира за 1/8-финалите на Купата на България за трета поредна година, след като се наложи с 3:1 над третодивизионния Пирин (Гоце Делчев) като гост. В деня преди мача ръководството на домакините даде специална вечеря за управата на елитния тим, но дори по този начин не успя да смили гостите.

Асен Георгиев откри резултата за тима на Ферарио Спасов в 21-ата минута, когато беше точен с глава след центриране на Йордан Тодоров. Точно преди почивката Сергей Георгиев удвои. И той беше точен с глава, а центрирането беше на Христофор Хубчев.

Атанас Илиев вкара третия гол за Монтана в 47-ата минута, а седем минути преди края Даниел Гогов върна едно попадение за Пирин (Гоце Делчев).

С този успех тимът от стадион „Огоста“ взе реванш от неврокопчани за есента на 2012 г., когато Пирин (Гоце Делчев) елиминира Монтана на 1/16-финалите с общ резултат 3:2.