Лудогорец се класира безпроблемно за 1/8-финалите на турнира за Купата на България след успех с 5:0 като гост над аматьорския Локомотив 1929 (Мездра). Треньорът Едуард Ераносян заложи основно на играчи от втория тим, но те не срещнаха трудности с четвъртодивизионния тим. Боримир Карамфилов заби два гола, а останалите попадения бяха дело на Янаки Смирнов, Браян Ангуло и Лукас Саша.

Смирнов се разписа в 16-ата минута на двубоя, а до края на първата част резултатът се запази непроменен.

През второто полувреме колумбиецът Браян Ангуло удвои в 50-ата минута, а Лукас Саша направи резултата класически в 63-ата.

Младият Карамфилов в 69-ата минута на срещата направи 4:0, а отново той оформи крайното 5:0 в последната минута на срещата.

Все още няма ясна дата за жребия за осминафиналите на Купата на България, но е ясно, че двубоите ще бъдат на 28 октомври.