Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след класическа победа с 3:0 като гост на втородивизионния Локомотив (Мездра). Попаденията за тима на Лауренциу Регенкапмф бяха дело на Бьорн Йонсен, Тонислав Йорданов и Диого Виана.

Първата част премина без попадения и с изявено надмощие на Литекс. Все пак в началото на втората част „оранжевите” успяха да се отпушат. В 52-ата минута Бьорн Йонсен заби неспасяемо топката във вратата на Локомотив с топовен удар от около 40 метра.

В 78-ата минута завърналия се след двумесечно лечение на контузия Диого Виана намери отлично Тонислав Йорданов, който безпроблемно реализира за 2:0 в полза на Литекс.

Няколко минути по-късно Виана сам вкара топката в мрежата на тима от Мездра след като юношеският национал Йорданов му върна жеста и го намери много добре в наказателното поле на домакините.

Така Литекс се класира за следващата фаза на турнира за Купата на България, докато за Локомотив (Мездра) остава борбата в „Б” група.