Кубан (Краснодар) победи в 3:0 Спартак (Москва) в „българското” дерби на кръга в Русия. За домакините от 25-ата минута на терена бе Станислав Манолев, а за столичани цял мач записа неговият добър приятел и съотборник в националния ни отбор Ивелин Попов.

Манолев започна срещата от резервната скамейка, но се появи в игра още през първата част на мястото на контузения Лобкарев.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Хубулов, а в 36-ата удвоиха чрез Лоренсо Мелгарехо. В края на срещата оформиха резултата на 3:0 чрез Игнатиев.

Ивелин Попов имаше две възможности да вкара на бившия си тим, но не успя да ги реализира.

Кубан (Краснодар) заема 13-о място със 7 точки, докато Спартак (Москва) е на 4-ата позиция с 16.