Лудогорец победи „Ботев” (Пловдив) с 2:1 у дома в двубой от 9-ия кръг на „А” група. В герой за тима от Разград се превърна Клаудиу Кешеру, който наниза и двете попадения. За гостите от Пловдив, които се представиха много добре срещу шампионите, точен бе Лъчезар Балтанов. „Канарчетата” дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от Разград.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Лудогорец, но ударът на Алекс Колев от въздуха профуча покрай гредата. Домакините не закъсняха с реакцията си и отвърнаха с гол. В 15-ата минута Марселиньо центрира от фаул към вратата на "Ботев", Голас изби топката право в Кешеру, който без проблем от движение я вкара в мрежата за 1:0!

Голмайсторът на разградчани имаше още две възможности през тази първа част, но и двете бяха отразени с вещина от вратаря на „Ботев”. В другия край на терена Милан Борян също трябваше да се намесва при удари на Колев и Йордан Христов.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите, като отново Голас се намеси добре и опази мрежата си.

В 55-ата минута „Ботев” стигна до изравняване. Лъчезар Балтанов бе изпуснат от защитата на домакините при центриране от корнер и с глава направи безпомощен Милан Борян за 1:1.

Гостите имаха две чудесни възможности да излязат дори напред в резултата, но удар на Алекс Колев мина над вратата, а бранител на Лудогорец успя да изпревари нападател от тима на Ермин Шиляк на метър пред голлинията.

Марселиньо пък удари греда от пряк свободен удар, а в 84-ата минута бе в основата на победното попадение. Бразилският плеймейкър стреля силно, Голас изби топката право в краката на Кешеру, който лесно вкара второто си попадение в срещата.

До края на срещата не падна нов гол, а със спечелените три точки тимът на Едуард Ераносян се изравни отново по точки на върха с Литекс – 18. „Ботев” (Пловдив) заема осмото място с девет точки.

Лудогорец – „Ботев” 2:1
1:0 Клаудиу Кешеру (15), 1:1 Лъчезар Балтанов (55), 2:1 Клаудиу Кешеру (84)

Срещата по минути - ТУК!:
22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян (smqna.jpg71-31.Георги Аргилашки), 37.Венцислав Керчев, 27.Козмин Моциjalt.jpg, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон, 30.Андрей Препелица, 93.Върджил Мисиджан (smqna.jpg89-92.Джоди Лукоки), 4.Сисиньо, 84.Марселиньоjalt.jpg, 22.Джонатан Кафу (smqna.jpg63-12.Абел Анисе), 28.Клаудиу Кешеру topka.jpg topka.jpg
Резерви: 31.Георги Аргилашки, 19.Александър Василев, 15.Александър Александров, 55.Георги Терзиев, 12.Абел Анисе, 8.Лукас Саша, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Едуард Ераносян

"БОТЕВ" (ПД): 1.Виктор Голас, 66.Орлин Старокинjalt.jpg, 6.Даниел Златков, 22.Пламен Николов, 11.Йордан Христов, 24.Лазар Марин, 17.Лъчезар Балтанов topka.jpg, 88.Милен Гамаковjalt.jpg (smqna.jpg85-20.Николас Варела), 96.Даниел Генов (smqna.jpg59-91.Рихави Кифуетиjalt.jpg), 8.Божидар Васев, 9.Александър Колев (smqna.jpg73-99.Жоел Чибамба)
Резерви: 84.Валентин Галев, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 4.Владимир Айтов, 20.Николас Варела, 91.Рихави Кифуети, 99.Жоел Чибамба
Треньор: Ермин Шиляк