Славия успя да спечели с 2:1 гостуването на Монтана в интригуващ мач от 9-ия кръг на "А" група. Антон Карачанаков откри резултата в 21-ата минута, а Владимир Семерджиев удвои в 32-ата. Иван Минчев върна надеждите на домакините в добавеното време на първата част, а по-рано съдията Николай Йорданов сгафи сериозно и не отсъди явна дузпа за тима на Ферарио Спасов. Вратарят на Славия Марио Кирев фаулира Борислав Балджийски в наказателното си поле в 39-ата минута, но реферът подмина ситуацията, с което предизвика гнева на домакините. В края на двубоя пък беше отменен гол на Станислав Генчев заради спорна засада.

С победата на "Огоста" Славия продължи отличното си представяне при гостуванията - вече 7 поредни срещи без загуба. Освен това избраниците на Иван Колев нанесоха първо поражение на Монтана този сезон на собствен терен.

"Белите" първи имаха шанс да поведат, но в 12-ата минута Ивайло Димитров беше на косъм от гола, удряйки греда. Косъма получи пас от Димитър Пиргов вляво по атаката на Славия, отправи силен изстрел по земя отдалеч, но топката срещна далечната лява греда на вратата на Монтана. В 21-ата столичани поведоха с попадение на Антон Карачанаков. Крилото получи пас вдясно, нахлу на скорост в наказателното поле, като преодоля първо Иван Михов, а след това и Христофор Хубчев, озова се фронтално срещу Христо Иванов и реализира в долния му ляв ъгъл - 0:1.

След това Димитър Пиргов и Янис Карабельов пробваха мерника си, но неточно, а в 32-ата натискът на гостите доведе до нов гол във вратата на домакините. Защитникът Цветомир Панов отне топката, тя мина през Манзоро, който пък изведе Владимир Семерджиев сам срещу вратаря на Монтана. Топката се чукна в левия стълб и влезе във вратата за 2:0 в полза на "белите".

В 39-ата минута домакините бяха сериозно ощетени. Марио Кирев фаулира озовалия се сам срещу него Борислав Балджийски, но според рефера Николай Йорданов играта на вратаря е била чиста и сигнал за наказателен удар не последва.

В добавеното време на първата част играчите на Ферарио Спасов успяха да стигнат до гол, след като Балджийски свали топката към Иван Минчев и офанзивният състезател не остави шанс на Кирев с топовния си изстрел от границата на наказателното поле - 1:2.

След почивката футболистите на Монтана заиграха по-активно, като включилият се в игра ветеран Здравко Лазаров затрудни Кирев в 60-ата минута от пряк свободен удар, но стражът на Славия се намеси и спаси.

В 77-ата гостите направиха фрапантен пропуск. Ивайло Димитров и Манзоро се озоваха сами срещу Христо Иванов, но не успяха да вкарат. Косъма подаде на съотборника си на празна врата, но той не овладя и като по чудо не падна ново попадение. До края най-запомнящата се ситуация беше в 84-ата минута. Тогава Станислав Генчев отбеляза с глава след центриране на Иван Минчев, но попадението беше отменено заради маркирана спорна засада. Домакините бурно протестираха, но Николай Йорданов беше категоричен и така сериозно помогна на Славия да вземе трите точки.

"Белите" събраха 15 в актива си и се изравниха с Лудогорец, който от 20:00 часа днес приема "Ботев" (Пловдив). Лидер с 18 точки е Литекс, а Монтана остава седми с 9 точки.

Мачът по минути - ТУК!

МОНТАНА - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Антон Карачанаков (21), 0:2 Владимир Семерджиев (32), 1:2 Иван Минчев (45+1)