Партизан започна с победа участието си в груповата фаза на Лига Европа, след като в мач от Група „L“ се наложи с 3:2 над АЗ Алкмаар. В другия мач от групата Атлетик (Билбао) обърна Аугсбург за успеха с 3:1.

Българските национали Валери Божинов и Иван Бандаловски започнаха като резерви и защитникът остана неизползван до края на мача. Божинов се появи на терена в 66-ата минута на мястото на Иван Сапонич. Гостите от Алкмаар завършиха мача с човек по-малко.

Бубакар Умару даде аванс на Партизан в 11-ата минута, когато с глава засече центриране от корнер. Йоп ван дер Линден изравни в 34-ата, когато на далечната греда посрещна центриране от фаул. Шест минути по-късно Умару върна преднината да домакините.

Андрия Живкович гарантира успеха на тима с гол минута преди края на редовното време и по този начин обезсмисли попадението на Маркус Хенриксен в добавеното време. Гуус Хюпертс остави АЗ Алкмаар в намален състав в 78-ата минута, когато получи втори жълт картон.

В другия мач от групата Ариц Адурис вкара два пъти за Атлетик (Билбао) при обрата с 3:1 над Аугсбург. Германският тим поведе с гол на Халил Алтънтоп. Капитанът на баските Маркел Сусаета също се отличи с попадение.

ГРУПА „L”
Партизан – АЗ Алкмаар 3:2
1:0 Абубакар Умару (11), 1:1 Йоп ван дер Линден (34), 2:1 Абубакар Умалу (40), 3:1 Андрия Живкович (89), 3:2 Маркус Хенриксен (90+2)

1par.jpgПартизан: Ж. Живкович, Лекович, Вуличевич, Балажич, Фабрисио, Брашанац, Бабович, А. Живкович (90-Нинкович), Йевтович, Умару (83-Илич), Сапонич (66-Божинов)

az.jpgАЗ Алкмаар: Рочет, Йохансон, Гувелеув, Брежанчич, Ван дер Линден, Ван Овереем (63-Дабни Соуса), Хенриксен, Риенстра, Хайе (73-Танкович), Хюпертс, Янсен (73-Мюрен)

Белград, „Партизан“
Съдия: Даниеле Орсато (Ит)
Жълти картони: Лекович (Партизан); Хюпертс (АЗ Алкмаар)
Втори жълт картон: 78-Хюпертс (АЗ Алкмаар)

Атлетик (Билбао) – Аугсбург 3:1
0:1 Халил Алтънтоп (15), 1:1 Ариц Адурис (55), 2:1 Ариц Адурис (66), 3:1 Маркел Сусаета (90)

bilbao.jpgАтлетик (Билбао): Яго Ерерин, Лапорте, Ечейта, Иниго Луке, Елусондо (46-Рико), Бенят, Де Маркос, Сусаета, Ибай Гомес (64-Мерино), Ариц Адурис, Раул Гарсия (80-Гурпеги)

augsburg.jpgАугсбург: Хитц, Верхег, Клаван, Калсен-Бракер, Фойлнер, Байер, Кор (72-Троховски), Халил Алтънтоп (59-Коо Джа Чеол), Есвайн, Дон Вон Джи, Матавж (66-Вернер)