Олимпик (Марсилия) записа първата си победа в Европа след десет мача, след като в мач от Група „F“ на Лига Европа се наложи с 3:0 като гост на дебютанта в груповата фаза Грьонинген. В другия мач от потока Спортинг (Брага) спечели с 1:0 гостуването си на Слован (Либерец).

Новото попълнение на марсилци Жорж-Кевин Н'Куду откри резултата в 25-ата минута, а шест минути преди почивката Лукас Окампос удвои. Ромен Алесандрини направи победата на гостите класическа в 61-ата минута. Така Грьонинген записа най-голямата си домакинска загуба в Европа.

Спортинг (Брага) ознаменува стотния си мач в евротурнирите с победа с 1:0 като гост на Слован (Либерец). Попадението на Рафа Силва в 60-ата минута сложи край на серията на чешкия тим от 10 поредни победи във всички турнири.