Аякс се добра до домакинско 2:2 срещу останалия с 10 души Селтик в мач от Група „А“ на Лига Евпропа. В другия мач Фенербахче сензационно загуби с 1:3 от Молде у дома.

Нир Битон даде аванс на „детелините“ още в осмата минута, но в 24-ата Виктор Фишер изравни. Три минути преди почивката Микаел Лустиг върна преднината на гостите.

В 74-ата минута Емилио Исагире от Селтик беше отстранен от игра заради втори жълт картон, след като малко преди това Аркадиуш Милик от Аякс нямаше шанс и удари гредата след удар с глава. Резервата Ласе Шьоне изравни шест минути преди края с точно изпълнение на фаул.

Молде се наложи с 3:1 като гост на Фенербахче и завърши мача с човек по-малко. Томи Хьойланд даде аванс на норвежците в 36-ата минута с гол от дузпа, но само шест минути след това Луис Нани изравни след асистенция на Раул Мейрелеш.

В 53-ата минута Мохамед Елионуси възстанови преднината на Молде, а Мартин Линес реализира третото попадение за гостите в 65-ата минута. Шест минути преди края Елионуси беше изгонен заради втори жълт картон.

ГРУПА „A”
Фенербахче – Молде 1:3
0:1 Томи Хьойланд (36-дузпа), 1:1 Луиш Нани (42), 1:2 Мохамед Елионуси (53), 1:3 Мартин Линес (65)

Аякс – Селтик 2:2
0:1 Нир Битон (8), 1:1 Виктор Фишер (25), 1:2 Микаел Лустиг (42), 2:2 Ласе Шьоне (84)