Байер (Леверкузен) срази у дома БАТЕ (Борисов) в първия и за двата тима мач от група „Е” на Шампионската лига.

"Аспирините" поведоха още в 4-ата минута, когато защитата на гостите не успя да изчисти както трябва топката и и Адмир Мехмеди с външен фалц реализира за 1:0.

Изненадващо БАТЕ изравни в 13-ата минута след центриране на Игор Стасевич от корнер и гол с глава на Неманя Милунович – 1:1. Домакините имаха доста шансове до почивката, но така и не съумяха да вкарат гол.

През втората част в 47-ата минута Карим Белараби намери Хакан Чалханоглу, който шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на защитник и влетя в мрежата за 2:1. Малко след това Хавиер Ернандес направи пропуск. Чичарито обаче се реваншира в 59-ата минута, когато получи пас от Кевин Кампъл и вкара за 3:1.

В 76-ата минута Чалханоглу оформи крайното 4:1 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Филип Младенович. Така Байер (Леверкузен) спечели трите точки и оглави временното класиране в групата след равенството 1:1 между Рома и Барса в другата среща.

ГРУПА „Е“
1:0 Роберто Хилберт (4), 1:1 Наманя Милунович (13), 2:1 Хакан Чалханоглу (47), 3:1 Хавиер Ернандес (59), 4:1 Хакан Чалханоглу (76-дузпа)

Леверкузен, „БайАрена“
Съдия: Дани Макели (Хол)

Байер (Леверкузен):
1.Бернд Лено, 13.Хилберт, 5.Пападопулос , 18.Вендел, 4.Та, 8.Ларс Бендер (44 - 23.Крамер), 38.Карим Белараби, 44.Кевин Кампъл, 14.Адмир Мехмеди, 7.Хавиер Ернандес (72 - 11.Кислинг), 10.Хакан Чалханоглу (77 - 19.Брандт)

БАТЕ (Борисов): 16.Черник, 4.Дубра, 33.Поляков, 19.Милунович, 25.Младенович , 81.Хлеб (30 - 8.А.Володко), 22.Стасевич, 55.Бага (60 - 7.Карницкий), 62.Гордейчук (78 - 42.М.Володко), Алексиевич, 13.Сигневич