Гръцкият първенец Олимпиакос загуби у дома от германския колос Байерн с 0:3 в среща от група "F" на Шампионската лига.

Петкратният европейски клубен шампион доминираше тотално на стадион „Георгиос Караискакис”, на чийто трибуни преди началото на срещата полицията влезе в сектора с фенове на Байерн и нанесе побой над някой от тях с палки.

През първото полувреме баварците не успяха да поведат заради редица пропуски и отлични намеси на вратаря на домакините Хименес.

След почивката в 52-ата минута Томас Мюлер опита центриране от над 30 метра, но топката прелетя над вратаря на гръцкия тим и спря в мрежата му за 0:1.

Малко преди края на редовното време в 89-ата минута Марио Гьотце сложи точка на спора с гол след диагонален шут, а в добавеното време Томас Мюлер оформи крайния резултат от дузпа. С основна заслуга за последните два гола бе резервата Кингсли Коман, който асистира на Гьотце, а след това и бе фаулиран за дузпата.

В крайна сметка Байерн започна кампания с три точки след класическа победа, а Олимпиакос ще търси първите си точки в следващите срещи.

0:1 Томас Мюлер (52), 0:2 Марио Гьотце (89), 0:3 Томас Мюлер (90+2-дузпа)

Атина, „Георгиос Караискакис“
Съдия: Карлос Веласко Карбайо (Исп)

Олимпиакос: 16.Роберто Хименес, 6.Мануел да Коста, 23.Сиовас, 26.Масуаку, 91.Камбиасо (66 - 7.Фортунис), 11.Касами , 14.Елабдеуи , 30.Леандро Салино, 10.Алваро Домингес (61 - 77.Ернани), 90.Пардо (82 - 92.Себа), 99.Идейе

Байерн: 1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам, 17.Жером Боатенг, 27.Давид Алаба, 14.Шаби Алонсо (76 - 32.Кимих ), 23.Артуро Видал (79 - 19.Гьотце), 11.Дъглас Коста, 6.Тиаго Алкантара, 18.Хуан Бернат, 25.Томас Мюлер , 9.Роберт Левандовски (59 - 29.Коман)