Динамо (Загреб) хвърли бомбата, побеждавайки на свой терен сочения предварително за голям фаворит Арсенал с 2:1 в среща от група "F" на Шампионската лига. „Топчиите” играха в намален състав от 40-ата минута, когато нападателят им Оливие Жиру получи втори жълт и съответно червен картон.

Гостите започнаха много добре мача и създадоха немалко голови положения, но вратарят на домакините Едуардо предотврати всяка една опасност. Динамо пък очакваше търпеливо своя момент и той дойде в 24-ата минута, когато шут на Пиварич бе спасен от Давид Оспина, но топката рикошира в тялото на Алекс Оклейсд-Чембърлейн и така се стигна до автогол за 1:0.

В 40-ата минута Жиру закъсня при единоборство и атакува в гръб съперник, след което получи втори жълт и червен картон.

Малко след почивката удар на Соудани с глава отблизо се отби в гредата, а отговорът на Арсенал бе в 49-ата минута, когато шут на Месут Йозил бе спасен от Едуардо.

В 58-ата минута домакините шокираха „артилеристите” с втори гол, след като при центриране от корнер Жуниор Фернандес засече топката с глава във вратата на Оспина - 2:0.

До края Арсенал опита да се върне в мача, но стигна само до почетен гол в 79-ата минута, когато чилиецът Алексис Санчес изведе Тио Уолкот зад защитата на съперника и последният вкара за крайното 2:1. Така Динамо сътвори първата сензация в групата и стартира с 3 точки, а „топчиите” ще трябва да наваксват в следващите срещи.
ГРУПА „F“
1:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (24-автогол), 2:0 Жуниор Фернандес (58), 2:1 Тио Уолкът (79)

Загреб, „Максимир“
Съдия: Овидиу Хацеган (Рум)

Динамо (Загреб): 34.Едуардо, 22.Сигали, 87.Таравел, 19.Пиварич, 6.Иво Пинто , 10.Пауло Мачадо, 16.Адеми, 8.Антолич (82 - 30.Рог ), 11.Фернандес (74 - 24.Чорич), 2.Судани, 20.Пяча (88 - Бенкович)

Арсенал: 13.Оспина, 2.Дебюши, 3.Гибс (65 - 28.Кемпбъл ), 6.Косиелни, 5.Габриел Паулиста, 11.Месут Йозил, 8.Артета (64 - 34.Коклен), 19.Касорла, 15.Окслейд-Чембърлейн (64 - 14.Уолкът), 17.Алексис Санчес, 12.Оливие Жиру