Челси очаквано победи без проблеми отстъпващия по класа Макаби (Тел Авив) с 4:0 в мач от група G в първия кръг на Шампионската лига.
Още с първия съдийски сигнал "сините" от Лондон упражниха силен натиск към вратата на гостите. Още в 5-ата минута стражът на израелския тим повали Вилиан в пеналта и Челси получи дузпа. От "бялата точка" обаче Еден Азар пропусна, изпращайки топката високо над вратата.

След четвърт час игра домакините все пак поведоха. Вилиан изпълни перфектно пряк свободен удар и изненада вратаря Райкович - 1:0.

В 23-ата минута обаче авторът на гола трябваше да бъде заменен, след като получи контузия. Секунди преди почивката тимът на Челси беше зарадван от рефера и с втора дузпа. Диего Коста нахлу в наказателното поле, където беше съборен от Бен Хаим и Феликс Цвайер побърза да надуе свирката. Зад топката застана Оскар, който хладнокръвно реализира за 2:0.

В 58-ата минута активният Диего Коста красиво засече в мрежата подаване на Сеск Фабрегас за 3:0. Самият испански халф оформи крайното 4:0 в 78-ата минута. Райкович изби лошо силен шут на Реми, а Фабрегас довкара топката в мрежата.

1:0 Вилиан (15), 2:0 Оскар (45+4-дузпа), 3:0 Диего Коста (58), 4:0 Сеск Фабрегас (78)

Лондон, „Стамфорд Бридж“
Съдия: Феликс Цвайер (Гер)

Челси: 1.Асмир Бегович, 24.Гари Кейхил, 28.Аспиликуета, 5.Курт Зума, 6.Баба, 4.Фабрегас, 22.Вилиан (23 - 19.Диего Коста), 10.Еден Азар, 8.Оскар (65 - 7.Рамирес), 36.Лофтъс-Чийк (77 - 14.Траоре), 18.Лоик Реми

Макаби (Тел Авив): 95.Райкович , 26.Бен Хаим , 20.Бен Харуш, 18.Тиби, 3.Шпунгин (71 - 42.Перец), 6.Алберман, 7.Захави, 24.Митрович, 40.Игиебор , 22.Рикан (64 - 99.Радонич), 11.Бен Хаим II (64 - 15.Миха)