Динамо (Киев) и Порто завършиха 2:2 в мач от група G на Шампионската лига. В крайна сметка от резултата по-доволни останаха домакините, които губеха секунди преди последния съдийски сигнал.

В 20-ата минута трибуните на олимпийския стадион избухнаха в аплодисменти, след като домакините поведоха с 1:0. Бившият нападател на ЦСКА (Сф) Жуниор Мораес намери Гармаш, който от своя страна видя свободния в наказателното поле Велозу. Португалецът не успя да достигне паса, но топката се оказа на пътя на Олег Гусев, който разстреля Икер Касияс - 1:0!

Радостта на украинските фенове продължи обаче твърде кратко. Само 3 минути по-късно "драконите" изравниха. Венсан Абубакар засече центриране на Лаюн отляво и с глава опъна мрежата за 1:1.

В 81-ата минута мощният Абубакар се възползва от груба грешка на стража на домакините Рибка и направи обрата пълен - 1:2. Домакините обаче не се предадоха и в 89-ата минута Виталий Буялски се разписа за крайното 2:2. Отбраната на Порто очакваше страничният съдия да развее флага за засада, но това не стана и резервата  с глава преодоля Касияс.

ГРУПА „G“
1:0 Олег Гусев (20), 1:1 Винсънт Абубакар (23), 1:2 Винсънт Абубакар (81), 2:2 Виталий Буялски (89)

Киев, „Олимпийски стадион“
Съдия: Феликс Брих (Гер)

Динамо (Киев): 23.Рибка, 5.Антунес, 6.Драгович, 2.Данило Силва, 34.Хачериди, 20.Гусев (67 - 29.Буялский), 4.Мигел Велосо (86 - 22.Кравец), 17.Рибалка , 19.Гармаш, 11.Жуниор Мораес, 25.Гонзалес (71 - 90.Белханда)

Порто: 12.Икер Касияс, 2.Макси Перейра , 21.Лаюн, 4.Майкон , 3.Мартинс Инди, 8.Брахими (78 - 17.Хесус Корона), 20.Андре Андре, 16.Ерера (65 - 11.Тейо), 22.Данило Перейра , 6.Рубен Невеш, 9.Абубакар (90+2 - 10.Освалдо)