Зенит победи Валенсия с 3:2 като гост в един от най-интересните мачове от първия кръг на Шампионската лига. Успехът на руския гранд дойде по изключително драматичен начин.

Гостите поведоха още в 10-ата минута. Бърза контраатака свари неподготвена отбраната на "прилепите". Дани изведе Хълк в изгодна позиция и бразилецът с остър шут по диагонала прати топката под плонжа на вратаря Хайме Доменек - 0:1. Руският гранд нанесе втори удар в секунди преди почивката. Тогава Артьом Дзюба получи дълъг пас пред наказателното поле и свали топката с глава на непокрития Хълк. Здравенякът с левия крак препарира безпомощния Доменек за 0:2.

През второто полувреме домакините упражниха силен натиск и в 55-ата минута намалиха резултата. Жоао Канселу се възползва от много груба грешка на вратаря Лодигин и го простреля за 1:2.

В 73-ата минута "прилепите" изравниха. Андре Гомеш нахлу в пеналта, финтира Хави Гарсия и с плътен шут през ръцете на Лодигин вкара за 2:2. Само 4 минути по-късно обаче Зенит отново водеше в резултата. Аксел Витсел си нагласи топката на границата на наказателното поле и с изчислен до милиметри удар преодоля Доменек за 2:3.

ГРУПА „Н“
0:1 Хълк (9), 0:2 Хълк (45), 1:2 Жоао Кансело (55), 2:2 Андре Гомес (73), 2:3 Аксел Витсел (76)

Валенсия, „Местая“
Съдия: Крейг Томсън (Шот)

Валенсия: 24.Хауме Доменек, 23.Абденур, 5.Мустафи , 2.Жоао Кансело, 14.Хосе Гая, 15.Перес, 18.Хави Фуего (46 - 9.Пако Алкасер), 8.Фегули (71 - 17.Родриго), 10.Дани Парехо, 7.Негредо, 11.Пиати (46 - 21.Андре Гомес)

Зенит:
1.Юри Лодигин, 24.Есекиел Гарай, 2.Анюков (77 - 13.Нето), 6.Ломбертс, 4.Кришито, 19.Смолников (69 - 17.Шатов), 21.Хави Гарсия, 10.Дани, 28.Витсел , 7.Хълк , 22.Дзюба (59 - 20.Файзулин)