Ювентус победи Манчестър Сити с 2:1 в един от най-интересните мачове от тази вечер в Шампионската лига. "Старата госпожа" отстъпваше с 0:1, но нанесе своя смъртоносен удар в последните 20 минути.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 57-ата минута Давид Силва центрира от корнер, Венсан Компани надскочи Киелини и с глава разстреля Джанлуиджи Буфон за 1:0. Последваха протести от страна на италианеца за нарушение срещу него, които обаче не бяха уважени от рефера. Само 3 минути по-късно Буфон направи феноменално двойно спасяване след шутове на Рахим Стърлинг и Силва.

"Старата госпожа" обаче не се предаде и в 70-ата минута изравни. Пол Погба изведе по фантастичен начин Марио Манджукич в пеналта, хърватинът изпревари бавния Мангала и засече топката в мрежата за 1:1.

В 81-ата минута със страхотен шут от ъгъла на наказателното поле Алваро Мората препарира безпомощния Джо Харт за крайното 1:2.

1:0 Венсан Компани (57), 1:1 Марио Манджукич (70), 1:2 Алваро Мората (81)

Манчестър Сити: Джо Харт, Бакари Саня, Венсан Компани (75-Отаменди), Еляким Мангала, Александър Коларов, Яя Туре, Фернандиньо, Самир Насри (83-Агуеро), Давид Силва, Рахим Стърлинг (71-Де Бруйне), Вилфред Бони

Ювентус: Джанлуиджи Буфон, Стефан Лихтщайнер, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Патрис Евра, Ернанеш, Пол Погба, Марко Струаро, Хуан Куадрадо, Марио Манджукич (78-Дибала), Алваро Мората (85-Бардзали)