Реал Мадрид) разгроми Шахтьор (Донецк) с 4:0 в мач от трупа "А" на Шампионската лига. В герой на вечерта за пореден път се превърна Кристиано Роналдо. Голямата звезда на Белия балет записа впечатляващ хеттрик и бе сред най-добрите на терена.

След половин час игра домакините вече водеха в резултата. Карим Бензема се възползва от грешка в противниковата отбрана и простреля стража на гостите Андрей Пятов за 1:0.

Обаче крилото на Реал Гарет Бейл получи контузия и трябваше да напусне принудително терена. На негово място в игра се появи новото попълнение Матео Ковачич.

В 50-ата минута гостите от Донецк останаха с 10 души, след като Тарас Степаненко беше изгонен за втори жълт картон. Оттук нататък за момчетата на Мирча Луческу стана направо невъзможно да отбиват атаките на съперника. В 55-ата минута Кристиано Роналдо покачи от дузпа, а само 8 по-късно Марсело Асаведо игра с ръка в наказателното си поле и реферът наду свирката за втора дузпа. Отново португалската мегазвезда застана зад топката и хладнокръвно преодоля Пятов за 3:0. В 81-ата минута Роналдо оформи своя хеттрик след асистенция на Марсело.

Нападателят вече има 80 гола в Шампионската лига, с три повече от Лео Меси. Той вкара общо 8 гола в последните два мача, след като наказа с “петица” Еспаньол през уикенда при победата с 6:0. CR7 има 19 гола в последните 10 мача за Реал.Кристиано е съвсем близо до това да подобри още един от рекордите на легендата Раул Гонсале. С петте си попадения срещу Еспаньол в събота, Роналдо вече е водещ реализатор в Примера дивисион с бялата фланелка. Той има 230 попадения в 203 мача, а Раул бе с 228 в 550.

Следващото постижение за подобряване е пак на Раул - 323 гола във всички турнири. До момента Роналдо има 321, и е само въпрос на време да надмине легендата. Португалецът може да счупи рекорда още тази седмица. Реал игра с Гранада в Примера дивисион.

1:0 Карим Бензема (30), 2:0 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 3:0 Кристиано Роналдо (63 - дузпа), 4:0 Кристиано Роналдо (81)

Реал (Мадрид): Навас, Карвахал, Варан (46 - Пепе), Рамос (59 - Начо), Марсело, Модрич, Кроос, Иско, Бейл (31 - Ковачич), Роналдо, Бензема

Шахтьор: Пятов, Сърна, Кучер, Ракицкий, Асаведо, Фред, Степаненко, Марлос (75 - Коваленко), Тешейра, Тайсон (67 - Малишев), Гладкий (83 - Бернард)