Бенфика победи Астана с 2:0 в мач от група "С" на Шампионската лига. Това беше дебютно участие на казахстанския тим, воден от Станимир Стоилов, в турнира. Гостите се държаха геройски в адската атмосфера на стадион "Луш" в Лисабон, но се сринаха през второто полувреме.

Николас Гайтан откри в 51-ата минута, след като получи топката пред наказателното поле, нахлу в него и покрай няколко защитници простреля стража на гостите Ерич за 1:0. Костас Митроглу реши всичко в 62-ата. Гръцкият национал се разписа на празна врата след пореден гаф в отбраната на Астана.

Бенфика: Жулио Сезар, Луизао, Елизеу, Жардел, Нелсиньо, Гайтан, Самарис (85 - Фейса), Талиска (77 - Хименес), Жонас (72 - Пици), Гуедес, Митроглу

Астана: Ерич, Илич (90 - Дедечко), Аничич, Постников, Кетевоама, Каняс, Шомко, Жуков, Максимович, Джолчиев (81 - Бейзебеков), Кабананга (46 - Шеткин)

1:0 Николас Гайтан (51), 2:0 Костас Митроглу (62)