Септември (София) записа трета поредна победа в Югозападната "В" група - 3:0 срещу Балкан (Варвара) в среща от 6-ия кръг. "Септемврийци" тотално доминираха през по-голямата част от двубоя, като можеха да победят с много по-убедителен резултат.

Треньорът Николай Митов заложи на стартов състав: Емил Петров, Мартин Димитров, Роналд Донев, Васил Добрев, Кирил Брестовички, Димитър Андонов, Асен Чандъров, Анатоли Тодоров, Антонио Павлов - капитан, Александър Манолов и Христо Спасов.

Наставникът не можеше да разчита на много контузени играчи в лицето на Николай Иванов, Николай Николов, Доменик Аврамов, Атанас Иванов, Петър Тончев, Илиян Гаров и Димитър Воденичаров.

Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Христо Спасов овладя топката, премина през цялата защита на гостите и даде топката на Анатоли Тодоров, който вкара на празна врата за 1:0. Последваха невероятни пропуски на Спасов, Александър Манолов и Анатоли Тодоров, а Антонио Павлов и Асен Чандъров удариха гредата след изпълнение на пряк свободен удар и след центриране от корнер.

Втората част започна с краткотраен натиск на гостите, който можеше да доведе до изравняване на резултата. От различни ситуации, футболисти на Балкан се озоваваха един на един с вратаря Емил Петров, който беше безпогрешен и не остави никакви шансове за гол.

В средата на полувремето при пробив в наказателното поле, Анатоли Тодоров получи контузия и бе принудително сменен от Михаел Кисьов. Малко преди това Кристиан Петров замени Антонио Павлов. Именно срещу Петров бе отсъдена дузпа, след като бе фаулиран от вратаря на гостите. Зад топката застана Христо Спасов, който бе безпогрешен и покачи на 2:0. Само четири минути по-късно - в 84-ата, Христо Спасов получи перфектен извеждащ пас от Михаел Кисьов и оформи крайното 3:0.

След успеха Септември е пети с 10 точки, на 8 зад ЦСКА и Витоша (Бистрица). Балкан (Варвара) остава с 4 точки.