Пирин и Монтана завършиха 0:0 в скучен мач от 8-ия кръг на "А" група. Срещата предложи много малко интересни моменти на хората по трибуните.

Повече за пропуснатата победа могат да съжаляват гостите, пред които се откриха две по-сериозни възможности за гол. Преди почивката „орлетата” имаха известно териториално надмощие. След половин час игра те направиха и невероятен пропуск. Маркиньос намери Дюлгеров, който проби отлично отдясно и центрира остро пред вратата. На метър от целта Мартин Тошев плонжира, но не успя да довкара топката в мрежата, а вместо това я изкара в аут.

Второто полувреме премина по същия сценарий – много борба в центъра на терена, нервна игра и хаос от страна и на двата отбора. В 57 –ата минута Атанас Илиев от гостите направи пропуск от чиста позиция. Централният нападател беше изпуснат от защитата на Пирин и засече с крак от точката на дузпата прострелно центриране на Иван Минчев. Вратарят на "орлетата" Красимир Костов обаче с феноменален рефлекс изби в корнер. В 89-ата минута ветеранът Здравко Лазаров можеше да донесе трите точки на Монтана, но пропусна. Електричката излезе сам срещу Костов по диагонала, стреля, но в тялото на вратаря.

Срещата по минути - ТУК

pirin.JPGПирин: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 5.Александър Дюлгеров (smqna.jpg 66 - 15.Димитър Благов), 20.Янко Сандански (smqna.jpg85 - 8. Антонио Хаджииванов), 24.Антон Костадиновjalt.jpg, 11.Маркиньос, 26.Александър Якимов, 10.Мартин Тошев, 7.Тони Тасевjalt.jpg
Резерви:12.Веселин Ганев, 33.Емил Виячки, 9.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов, 16.Венцислав Бенгюзов, 17.Илия Карапетров, 8.Антонио Хаджииванов
Старши треньор: Неделчо Матушев

montana.jpgМонтана: 1.Христо Иванов, 26.Йордан Тодоров, 15.Георги Ангелов, 3.Иван Михов, 6.Христофор Хубчев, 5.Асен Георгиев, 17.Георги Пашовjalt.jpg (smqna.jpg46 - 16.Владимир Мирчев), 25.Станислав Генчев, 8.Иван Минчев (smqna.jpg85 - 10.Алби Дости), 22.Сергей Георгиев, 9.Атанас Илиев (smqna.jpg77 - 77.Здравко Лазаров)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 10.Алби Дости, 18.Янко Ангелов, 21.Християн Попов, 14.Любомир Генчев, 16.Владимир Мичев, 77.Здравко Лазаров
Старши треньор: Ферарио Спасов