„Левски” измъкна минимална победа с 1:0 над Славия като гост в най-старото столично дерби. Нападателят Умар Диаби, който за пръв път започна като титуляр за „сините”, вкара единственото попадение в двубоя от осмия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Славия”. „Левски” завърши срещата с 10 души, след като Мики Орачев си изпроси два бързи жълти картона. Повторен дебют за „Левски” направи Живко Миланов, който явно не бе забравил обстановката на „Георги Аспарухов” и се представи на много високо ниво.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия привърженик на "Левски" Георги Стоянов.

„Сините” отбелязаха гол с първата си стойностна атака. Живко Миланов нахлу много добре по крилото, залъга бранител и центрира към далечната греда. Там двама футболисти на „Левски” бяха оставени непокрити и Умар Диаби с глава отбеляза.

Още в следващата атака Славия бе близо до изравняване, но Пламен Крачунов не успя да уцели вратата от много удобна позиция.
До 30-ата минута двата тима създадоха още няколко опасни положения, като Антон Карачанаков се размина на сантиметри от изравняване, а в другото наказателно поле удар на Де Нойер бе блокиран от Дечев.

След тези ситуации играта се накъса и до почивката не падна гол, а и нямаше опасни положения пред вратите.

През второто полувреме тимът на Иван Колев бе по-деен в опитите си да реализира гол. „Сините” пък гледаха да задържат повече топката и тя да е далеч от вратата им. Пред Славия се откри 100-процентова възможност, но ударът от метър на Петър Атанасов бе избит с една ръка от голлинията от Йоргачевич.

Юношата на „Левски” Мики Орачев пък със сигурност няма да запомни с добро мача срещу „белите”. Той влезе на почивката, а само 27 минути си изпроси два жълти картона и бе пратен рано под душовете.

Славия имаше пред себе си 15 минути с човек повече да опита да изравни резултата, но Стойчо Стоев бързо промени тактиката си и успя да затвори пространството пред вратата на Йоргачевич. „Левски” дори успя да създаде две много опасни ситуации, но при едната удар на Прохазка среща гредата, а при втората Курдов не успя да преодолее вратаря на Славия излязъл сам срещу него.

„Белите” не успяха да направят някакъв финален натиск и до края на мача гол не падна.

С трите точки „Левски” събра 12, които ги изкачиха на четвърто място. Толкова има и Славия, а двата тима изостават с 3 точки от лидерите Лудогорец и Литекс.

Славия – „Левски” 0:1

0:1 Умар Диаби (8)

Срещата по минути - ТУК!

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 25.Цветомир Панов, 15.Пламен Крачунов, 6.Живко Атанасов, 2.Мартин Дечев, 27.Емил Мартиновjalt.jpg(smqna.jpg88-3.Димитър Пиргов), 7.Жереми Манзоро, 91.Янис Карабельовjalt.jpg (smqna.jpg62-17.Костадин Дяков), 20.Петър Атанасов (smqna.jpg81-23.Емил Стоев), 14.Ивайло Димитров, 71.Антон Карачанаков
Резерви: 13.Maрио Кирев, 17.Костадин Дяков, 3.Димитър Пиргов, 19.Стефан Велков, 35.Иван Вълчанов, 22.Владимир Семерджиев, 23.Емил Стоев
Треньор: Иван Колев

"ЛЕВСКИ"
: 29.Боян Йоргачевич, 3.Аймен Белаид, 20.Живко Миланов, 14.Веселин Минев, 30.Максимилан Карнерjalt.jpg, 8.Джереми Де Нойер, 10.Мигел Бедоя (smqna.jpg76-21.Радослав Цонев), 12.Божидар Краевjalt.jpg (smqna.jpg46-4.Мики Орачевjalt.jpg4erven.jpg), 15.Роман Прохазка, 70.Георги Костадиновjalt.jpg, 11.Умар Диабиtopka.jpg (smqna.jpg68-9.Атанас Курдов)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 39.Деян Иванов, 21.Радослав Цонев, 22.Владислав Мисяк, 7.Денис Махмудов, 9.Атанас Курдов
Треньор: Стойчо Стоев