Берое и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от 8-ия кръг на "А" група. Задачата на шампионите стана много трудна още преди почивката, когато капитанът Светослав Дяков беше изгонен за два жълти картона. Избраниците на Едуард Ераносян обаче удържаха нулевото равенство и имат 15 точки в актива, с колкото е и лидерът Литекс.

Реферът Таско Тасков изгони Дяков в 41-ата минута, а от този момент до края домакините надиграваха съперника, но гол така и не падна. На три пъти гредите спасиха гостите от Разград. Няма как да не отчетем и блестящите прояви на Милан Борян. Канадският страж спаси редица положения и отчая Спас Делев и компания. Неприятното за беройци е, че продължават да бъдат ялови в атака. В изминалите 8 кръга вицешампионите отбелязаха едва 5 гола. След равенството Берое е трети с 14 точки, с 1 по-малко от Литекс и Лудогорец.

Мачът под Аязмото започна с 4 минути закъснение, тъй като имаше проблем с мрежата на едната врата, който бе отстранен и съдията Таско Тасков наду свирката за начало. В първоначалните минути двата тима заформиха здравка битка, но липсваха головите ситуации. В 25-ата минута домакините пропуснаха да поведат. Спас Делев центрира от корнер, Милан Борян увисна, а Елиаш засече с глава, но нацели напречната греда. Малко преди почивката отново бразилецът пропиля добър шанс, а през втората част гредите спасиха разградчани в още две ситуации. В 53-ата минута Стивън Петков получи отлично подаване от Елиаш пред дъгата на наказателното поле, откъдето стреля, но право в лявата греда на вратата на Лудогорец. В 80-ата късметът пак бе на страната на шампионите. Макенджиев изпълни аут дълбоко в половината на противника, топката стигна до Делев отляво, който веднага изведе в коридор резервата Георги Божилов сам срещу Борян. Нападателят на Берое елиминира стража с прехвърлящ удар, но топката срещна напречната греда.

Секудни след това Георги Терзиев за малко щеше да си вкара автогол и с това се изчерпаха интересните ситуации в мача, в който шампионите могат да бъдат доволни от спечелената една точка.