Литекс победи с 2:0 "Ботев" (Пловдив) на Коматево в мач от 8-ия кръг на "А" група. Попаденията за "оранжевите" реализираха Арсенио Нунеш в 21-ата минута и появилият се като резерва Бьорн Маарс Йонсен, който наказа Виктор Голас в 80-ата.

С успеха Литекс събра 15 точки и временно оглави класирането. Следват Лудогорец с 14, Берое с 13 и Славия с 12. В 20:00 часа тази вечер шампионите гостуват в Стара Загора в интригуващ сблъсък за първото място.

За Литекс това е втора поредна победа на Коматево, след успеха през април с 1:0, когато точен беше Страхил Попов.

Срещата днес премина под диктовката на избраниците на Лауренциу Регекампф. Вратарят на "Ботев" Виктор Голас имаше доста работа, а освен получените два гола, спаси още няколко сериозни опасности. Домакините също имаха своите шансове, но Винисиус Баривиейра ги отчая с перфектните си намеси. Веднъж и гредата попречи на "жълто-черните" да отбележат. В 29-ата минута Даниел Златков засече с глава центрираната от Даниел Генов топка, която обаче се спря в напречната греда. Малко по-рано гостите откриха резултата. В 21-ата минута Арсенио Нунеш се разписа с удар от ъгъла на наказателното поле, реализирайки в горния десен ъгъл на Голас - 0:1.

Малко преди почивката и Страхил Попов удари греда, а в 65-ата същото стори и Данило Асприля. До края Литекс вкара и втори гол. Победата на ловчанлии подпечата Бьорн Маарс Йонсен. В 80-ата минута Асприля стреля, топката се отби в лявата греда на вратата на "Ботев", след което попадна право в непокрития таран, който реализира отблизо - 0:1. Йонсен беше оставен резерва днес за сметка на младежкия национал Георги Минчев, който водеше атаката на Литекс до 62-ата минута, когато отстъпи място на норвежеца.

За "канарчетата" дебютира като титуляр Орлин Старокин, а друг от новите - Рахави Кифуети, влезе на смяна в 57-ата минута, но до края на двубоя не направи нищо запомнящо се.

След загубата "Ботев" (Пловдив) остава седми с 9 точки в актива.