Испания победи Германия със 77:76 (18:20, 23:18, 19:10, 17:28) в среща от груповата фаза на Европейското първенство по баскетбол и изхвърли домакините от борбата.

Германците взеха първата четвърт с 20:18, но в следващите две натрупаха пасив от 12 точки. Домакините тръгнаха да обръщат мача в последната му част, но само точка не им стигна за равенство и продължения.

Особено драматични бяха последните 3 секунди на двубоя, докато Денис Шрьодер вкара два от трите наказателни удара, а отскочилата топка бе овладяна от Пау Гасол, с което приключиха и шансовете на Германия. Бундестимът остава извън елиминационната фаза, а мястото му ще заеме Турция, независимо от това дали ще победи аутсайдера Исландия (22:00 часа тази вечер).

Шрьодер бе най-полезен за Германия с 26 точки, 7 асистенции и 6 борби, докато звездата Дикр Новицки вкара едва 10 точки. За Испания звездата Пау Гасол вкара 16, а номер 1 в "ла фурия" бе Серхио Родригес с 19 точки и 3 асистенции.