Тимът на Испания си тръгна с важни три точки от визитата си в Скопие. Ла Фурия победи Македония с 1:0 в европейска квалификация от група С. Успехът обаче не дойде никак лесно пред препълнения с ентусиазирани фенове стадион „Филип II”.

Македонците се опитаха с всички средства да се противопоставят на превъзхождащия ги с поне три класи съперник. Още повече, че мачът се игра навръх националния празник на страната - Деня на независимостта.

Единственото попадение падна още в 8-ата минута. Серхио Бускетс асистира на Хуан Мата и звездата на Манчестър Юнайтед опъна мрежата зад гърба на вратаря Пачовски за 0:1. Сега испанците са на първото място в групата с актив от 21 точки, но само на две пред втория Словакия.

Словаците завършиха 0:0 у дома с прекия конкурент Украйна. Гостите си тръгнаха доволни от Жилина след ремито, защото имат 16 точки и запазиха шансове за директно класиране на еврофиналите.

Беларус надви аутсайдера Люксембург с 2:0. И двата гола бяха дело на Максим Гордейчук в 34-ата и 62-ата минута.