Младежкият национален отбор на България победи Люксембург с 3:0 в европейска квалификация от Пета група за Евро 2017 г.Срещата се проведе на стадион „Лудогорец Арена” пред около 3000 зрители.

Това е втори пореден успех на младите „лъвове” в кампанията. На 4 септември те биха и Румъния с 2:0 като гости. България заема второ място във временното класиране с 6 точки, колкото има и лидерът Уелс.

В друга среща от нашата група Румъние надделя над Армения с 3:2 като гост и е на трета позиция с 6 т. Следващата среща на младежкия ни национален отбор е на 9 октомври (петък) у дома срещу Армения.

Разписаха се Борислав Цонев, Антонио Вутов и Кирил Десподов. Гостите зазавършиха двубоя с 10 души, след като капитанът Бен Фогел получи директен червен картон. Победата ни можеше да бъде и още по-убедителна, но момчетата на селекционера Антони Здравков се скъсаха да пропускат пред вратата на гостите.

Първата опасност пред вратата на Люксембург бе създадена още в третата минута. Тогава Вутов изведе Минчев срещу вратаря, но ударът му бе отразен. В 17-ата минута Цонев засече с глава центриране в наказателното поле и не остави шансове на вратаря - 1:0.
Малко по-късно обаче авторът на гола получи контузия и трябваше да напусне терена. На негово място влезе Кирил Десподов от Литекс.

Антонио Вутов направи 2:0 след шут с левия крак в 35-ата минута. Халфът на италианския Козенца овладя пас от Мики Орачев с гръб към вратата, обърна се бързо и стреля неспасяемо за 2:0. Секунди преди почивката резервата Десподов се откъсна пред наказателното поле на гостите, но бе повален в гръб от Фогел, който получи директен червен картон.

Класиката беше оформена в 78-ата минута. Христо Попадийн центрира в пеналта, където над всички се извиси Десподов и оплете топката в мрежата за 3:0.