Португалия вече е само на една точка от класиране за Евро 2016. Кристиано Роналдо и компания взеха измъчена победа с 1:0 в Албания с гол в последната минута.

Сега на португалците им е необходимо дори и реми срещу Дания в следващия мач от група I, за да си осигурят визи за Франция. Те са лидери във временното класиране с 15 точки, пред Дания (12), Албания (11), Армения (2) и Сърбия (1).

Продължава головата суша на суперзвездата Кристиано Роналдо - той не се е разписвал от четири мача насам.

Португалците имаха почти пълно надмощие над домакините, но се скъсаха да пропускат. В 13-ата минута Нани удари гредата, а в 55-ата Дани засече страхотно центриране с глава, но вратарят Бериша спаси.

Най-чистото положение за албанците се откри четвърт час преди края пред Сокол Чикалеши. Изстрелът му обаче се отклони от бранител и после в гредата.

Златното попадение за гостите падна чак във 2-ата минута на добавеното време. Рикардо Куарешма центрира от корнер, а Мигел Велосо с глава се оказа най-съобразителен и отклони топката в мрежата за 0:1.

Албания - Португалия 0:1
0:1 Мигел Велосо (90)