С кош в края Белгия победи Литва (76:74) в среща от група "D" на Европейското първенство по баскетбол. Двубоят се игра в Латвия, която е една от четирите държави домакин на проявата.

Двубоят в Рига започна страхотно за литовците и те поведоха с 8 точки през първата третина. Белгия отвърна на удара и изравни резултата до почивката.

Белгия дръпна с три точки четвърт преди края, а литовците се добраха до равенство малко преди края.

С последната сирена обаче дойде кошът на Пиер-Антоан Жилет, който бе гледан няколко минути от реферите, но в крайна сметка признат и осигурил победата в мача.

За Литва Йонас Валанчиунас реализира 25 точки и овладя 12 борби, а за Белгия най-резултатен бе Мат Лоджески с 20 точки, 3 борби и 5 асистенции.