Етър продължава без загубена точка от началото на сезона в Северозападната „В“ група. В среща от 4 кръг „виолетовите“ победиха Гигант (Белене) с 5:0. Срещата се играе на „Ивайло“ заради ремонта на стадиона в Белене.

Николай Николаев откри за „виолетовите“ още в първата минута, а две минути по-късно Иван Петков удвои с глава след центриране на Николаев.

Александър Кирилов покачи на 3:0 в 58-ата минута, а три минути по-късно Радослав Байчев с далечен удар вкара четвърти гол за Етър. Малко след това Джихат Кямил фиксира крайния резултат.

„Болярите” продължават с пълен актив от 12 точки, като изостават на лидера „Ботев“ (Враца) само по голова разлика. В следващия кръг на Етър е домакин на Вихър (Славяново) на 13 септември.