Испания излезе начело на Група „С“ от квалификациите за Евро 2016, след като се наложи с 2:0 над досегашния лидер Словакия. По този начин европейските шампиони събраха 18 точки, колкото имат и словаците, но „червените фурии“ са с предимство в головата разлика и директните двубои.

Това беше първа загуба за Словакия в квалификациите. Вратарят на Испания Икер Касияс отбеляза уникален юбилей – 100 мача за националния отбор като капитан.

Жорди Алба даде ранен аванс на домакините в Овиедо. Той беше точен в петата минута, когато с глава засече центриране на Давид Силва в наказателното поле. В 30-ата минута Андрес Иниеста удвои с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диего Коста от страна на вратаря Матуш Козачик.

Касияс нямаше много работа, но на два пъти се намеси решително след удари на Марек Хамшик и резервата Михал Дюриш. Сеск Фабрегас, Давид Силва и Серхио Бускетс пропуснаха голови възможности за Испания през второто полувреме.