Сърбия обърна Испания в първото дерби на Евробаскет 2015. Тимът на Александар Джорджевич се наложи с 80:70 в мач от Група „В“, след като изоставаше в резултата на полувремето.

В края на третата част сърбите водеха с 12 точки, но в течение на последната четвърт Пау Гасол наниза осем точки за кратко време и 1:49 минути преди края испанците изоставаха само със 70:71. Тройки на Неманя Биелица и Богдан Богданович обаче гарантираха победата на Сърбия.

Биелица завърши мача с дабъл дабъл – 24 точки и 10 борби. Неманя Недович вкара 14 точки, а Милош Теодосич завърши с 12. Пау Гасол беше най-резултатен за Испания – 16 точки, а Фелипе Рейес наниза 13. Пау Рибас беше единственият от испанския тим, който вкара от дъгата за три точки – 3 успешни стрелби от пет опита. Той завърши с 11 точки.