Домакинът на Евро 2016 Франция постигна победа с 1:0 над Португалия в контролен мач на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. Единственият гол в срещата падна в 85-ата минута, когато Матийо Валбуена порази вратата на Руи Патрисио.

На терена бяха най-големите звезди на двата тима, начело с Кристиано Роналдо, Пол Погба и Карим Бензема. За Франция в 71-ата минута дебютира Антони Марсиал, който бе закупен за рекордна сума от Манчестър Юнайтед преди дни.

Матийо Валбуена вкара единственото попадение в срещата в самия й край, като се разписа с чудесно изпълнен пряк свободен удар.

В следващата си проверка в понеделник Франция ще играе със Сърбия у дома. Португалия пък има мач като гост на Албания от квалификациите за Евро 2016.