Чехия обърна трудно у дома Казахстан с 2:1 в среща от група „А” на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Гостите изненадващо поведоха с попадение на Игор Логвиненко (21), възползвал се от подаване на Баюрсхан Исламхан. Домакините обаче не се предадоха и усилията им се увенчаха с успех след почивката, когато с попадения на Милан Шкода (74, 86) стигнаха до победата. Асистенциите за двата гола бяха дело на Дочкал и Шурал. Така чехите събраха 16 точки и остават на второ място във временното класиране, изоставайки на 2 точки от сензационния лидер Исландия. Казахстан е последен с една точка.

В друг мач от тази група Турция изпусна победата срещу Латвия в последните секунди, а срещата завърши при резултат 1:1. Първото полувреме премина при сериозно надмощие на домакините, които обаче пропуснаха някоко чисти положения пред вратата на Андрис Ванинс. След почивката турците продължиха да атакуват повече и едва в 77-ата минута поведоха след шут на Селчук Инан от границата на наказателното поле. Латвийците обаче нямаха намерение да се предават и в последните секунди изравниха чрез резервата Валерийс Шабала (90+1). След равенството Турция има 9 точки остава на четвърто място, изоставайки на една точка от третия Холандия. Латвия е на пето място с 4 точки.