На 13 октомври 2014 година Норвегия победи с 2:1 българския национален отбор по футбол. Тогава домакините поведоха чрез Тарик Елионуси след по-малко от четвърт час игра. Николай Бодуров обаче възстанови равенството преди почивката. Победата на Норвегия донесе Хавард Нилсен с точен удар в 72-ата минута.

Тази вечер предстои вторият от двата мача по пътя към баражите за Евро 2016 във Франция. Изключително важен както за нас, така и за съперника.

От срещата в края на миналата година досега скандинавците са изиграли пет двубоя, два от които приятелски. Първата контрола Норвегия губи с 0:1 като домакин на Естония, докато във втора завършва 0:0 с Швеция. Останалите три срещи са от нашата група "Н". След победа с 1:0 в Азербайджан, тимът е разбит с 1:5 от Хърватия. Във втория двубой с азербайджанците пък гол така и не е отбелязан - 0:0.

Същият брой срещи е изиграл и нашият национален отбор. След равенството 1:1 с Малта в София се стигна до рокада на селекционерския пост и Любослав Пенев бе заменен от Ивайло Петев. Новят треньор дебютира с нулево равенство срещу Румъния в приятелски мач в Анталия. В първия си мач на голямата сцена пък бяхме близо до успех срещу Италия в София, но евроквалификацията приключи 2:2. Във втората контрола бяхме отнесени с 4:0 насред домакина Турция. Само четири дни по-късно, на 12 юни, националите измъкнаха трите точки в Малта с гол на Ивелин Попов в 56-ата минута.