Пред около 8000 хиляди зрители ЦСКА постигна най-изразителната си победа от началото на сезона. На стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик "червените" разбиха ФК Сарая с 11:0. Досега тимът бе отбелязал седем пъти във вратата на Чепинец в мач от третия кръг на Югозападна "В" група.

Срещата бе полуфинал в междуобластните квалификации на турнира за Купата на България. Благодарение на успеха "армейците" ще играят срещу "Ботев" (Ихтиман) в решителния сблъсък за влизане в основната фаза на надпреварата. Двубоят е след седмица, като утре ще стане известно кой ще домакинства.

Хеттрик за "червените" постигна Костадин Хазуров. Нападателят добави и асистенция, като изработи първото попадение на Радой Божилов в края на първата част. Десният халф добави още един гол през второто полувреме.

По веднъж точни във вратата на домакините бяха Виктор Райчев, Кирил Динчев, Преслав Йорданов, Николай Цветков и Милен Кикарин. Защитникът на домакините Лазар Костов пък си отбеляза автогол.

След почивката "армейците" свалиха сериозно темпото. Въпреки това бяха отбелязани нови четири попадения. Разписаха се Преслав Йорданов, Радой Божилов за втори път, Николай Цветков и Милен Кикарин. В самия край терена по принуда напусна Петър Витанов. Така ЦСКА завърши срещата с човек по-малко, тъй като Христо Янев беше изчерпал и трите си смени.

В 67-ата минута пък Николай Воденичаров се размина от това да влезе в историята. Халфът отбеляза гол с воле от границата на наказателното поле. Той обаче бе отменен заради засада. Друг любопитен момент от мача стана факт в началото на втората част. В 53-ата минута на терена се появи олимпийският ни медалист в джудото от Атина 2004 - Георги Георгиев.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
2 - topka.jpg ГОООЛ! Виктор Райчев бележи първия си гол за ЦСКА. Защитникът засече с крак около дузпата центриране от фаул на Узунов и не остави шанс на стража на домакините за 1:0.
9 - Иван Спасов спасява след удар на Витанов. Корнер.
9 - ОПАСНО! Чорбаджийски пропуска да удвои, след като с глава стреля право в тялото на Спасов.
12 - Опасен удар на Хазуров.
19 - topka.jpg ГОООЛ! Хазуров удвоява, след като беше изведен от Николай Цветков сам срещу вратаря.
28 - Добра намеса на Иван Спасов след удар на Хазуров по земя отдясно. След това стражът лови и след слаб шут на Узунов.
31 - topka.jpg ГОООЛ! Класически резултат на стадион "Георги Бенковски". Лазар Костов засече в своята врата остро центриране на Божилов отдясно.
38 - topka.jpg ГОООЛ! Хазуров бележи втория си гол на полупразна врата, след като Кирил Динчев не успя да се възползва с глава при отбита от напречната греда топка. Шутът беше на Николай Цветков.
42 - topka.jpg ГОООЛ! След пас на Хазуров по земя отдясно Радой Божилов бележи на метър от голлинията.
44 - topka.jpg ГОООЛ! Хазуров оформия своя хеттрик. Нападателя засече с глава центриране на Динчев отдясно.
45 - Две минути добавено време.
45+1 - topka.jpg ГОООЛ! Кирил Динчев бележи първия си гол за ЦСКА. Десният бек бе изведен отдясно и очи с очи с вратаря на сбърка за 7:0.
=================================================
48 - topka.jpg ГОООЛ! Радой Божилов се разписва за втори път, отново от близко разстояние.
50 - ОПАСНО! Страхотно спасяване на Иван Спасов след удар на Преслав Йорданов.
53 - topka.jpg ГОООЛ! Преслав Йорданов бележи четвъртия си гол в турнира, след като се разписа с шут по земя.
53 - smqna.jpg Смяна за домакините. На терена влезе олимпийският ни медалист в джудото от Атина 2004 - Георги Георгиев.
67 - Гол на Николай Воденичаров е отменен заради засада. При удара му от границата на наказателното поле двама негови съотборници бяха зад отбрана в "червено" и пред Анатоли Господинов.
85 - topka.jpg  ГОООЛ! И Николай Цветков се разписа. На дузпата халфът засече подаване на Кикарин отляво.