"Левски" и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 в последната среща от програмата на 7-ия кръг на "А" група. "Сините" трябва да бъдат доволни от спечелената точка и да благодарят на вратаря си Боян Йоргачевич, който спаси дузпа на Маркиньос в 85-ата минута. В добавеното време пък и късметът се усмихна на домакините, след като Тони Тасев пропиля отличен шанс, озовал се сам срещу сърбина.

За "орлетата" това е едва втората спечелена точка от началото на първенството. Тимът на Неделчо Матушев остава на дъното в "А" група, а "Левски" е пети с 9 точки след първите 7 кръга.

Наставникът на "сините" Стойчо Стоев не можа да използва днес Аймен Белаид заради наказание. Мястото на бранителя в центъра на защитата зае Деян Иванов. 19-годишният защитник има проблеми с колената и скоро трябва да бъде опериран, но въпреки това стисна зъби и игра днес. Домакините разочароваха привържениците си с много слаба продукция. "Сините" създадоха едва няколко положения пред вратата на Пирин, като чак в 56-ата минута стражът Красимир Костов беше застрашен. Тогава Мигел Бедоя подаде по земя към връхлитащия отляво в наказателното поле Роман Прохазка, който засече, но Костов го отчая, спасявайки удара му.

Преди почивката играта беше равностойна. Избраниците на Стоев трудна намираха пролуки в сгъстената защита на "орлетата". Топката почти не достигаше до Атанас Курдов, който беше на върха на атаката. Божидар Краев също този път нямаше ден за разлика от Йоргачевич. Стражът на "Левски" блесна в 85-ата минута, когато спаси дузпа на Маркиньос. До удара от бялата точка се стигна, след като появилият се на смяна Мартин Тошев надбяга Максимилиан Карнер и излезе сам срещу Йоргачевич, който го спря с цената на нарушение в наказателното си поле.

Бившият цесекар Маркиньос насочи топката към долния ляв ъгъл, но сръбският вратар отрази изстрелa му.

В 88-ата минута Прохазка не успя да се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, които в добавеното време имаха още една отлична възможност да отбележат. В 94-ата минута Тони Тасев се озова сам срещу Йоргачевич, но стреля силно над вратата и срещата приключи 0:0.

По този начин Пирин прекъсна негативната си серия при гостуванията на "Левски". Благоевградчани нямаха спечелена точка срещу "сините" в София от 26 години - 1:1 през 1989-а.