Монтана надделя с 2:0 в домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 7-ия кръг на "А" група след голове на Сергей Георгиев в 7-ата минута и на Станислав Генчев в 94-ата. По този начин тимът от "Огоста" постигна първа победа у дома срещу "смърфовете" от почти 20 години. Преди срещата днес новакът в "А" група беше в серия от пет поредни двубоя без успех срещу Локомотив (Пловдив) на "Огоста". С победата Монтана събра 8 точки, а "черно-белите" остават след тях с 5 в актива. Освен това избраниците на Ферарио Спасов показаха на "Левски" как се побеждава Локомотив (Пловдив), който в миналия кръг надви "сините" с 1:0 на "Лаута".

Срещата на "Огоста" беше много оспорвана, гостите също имаха своите шансове, като освен това беше отменен гол на Мартин Камбуров. От 57-ата минута до края пък "смърфовете" трябваше да играят с човек по-малко заради изгонването на Оливие Боне.

Избраниците на Феро започнаха по-добре и бързо успяха да поведат. В 7-ата минута Сергей Георгиев откри резултата. Асен Георгиев изпълни фаул, Ел Харуби изби, последва шут и на Йордан Тодоров, стражът на гостите отново спаси, но при третия опит на домакините Сергей Георгиев беше точен за 1:0.

Последваха положения пред вратата на Монтана, като пропуски направиха Карагерен и Камбуров. В 36-ата голмайсторът на Локомотив (Пловдив) отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада. Камбуров бурно оспорва, но съдията Цветан Кръстев беше категоричен в решението си. До почивката домакините пропуснаха да удвоят след пропуск на Иван Минчев в 43-ата минута.

Още в началото на втората част наставникът на Локо (Пд) Христо Колев - Бащата извади Димитър Велковски и пусна Димо Бакалов. В 55-ата и Феро извърши първа смяна. Янко Ангелов се появи, а Георги Ангелов напусна. В 57-ата Оливие Боне съвсем затрудни задачата на "смърфовете", след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Атанас Илиев в центъра на терена и беше изгонен.

В 77-ата минута Люик Дюфо пропусна за Локомотив, а секудни след това влезе ветеранът Здравко Лазаров, който игра срещу бившия си клуб. В 86-ата Камбуров изпълни пряк свободен удар, но слабо и Христо Иванов не беше затруднен. В добавеното време резервата Алби Дости излезе сам срещу Ел Харуби, но ударът му не успя да вкара. Все пак в последните секунди албанецът асистира на Станислав Генчев, който оформи крайното 2:0 и след последния съдийски сигнал радостта беше за домакините.