Банско постигна първа победа през новото първенство в "Б" група. Тимът на Александър Томаш надви с 3:2 Септември (Симитли), като победното попадение за гостите падна в последната минута.

Срещата започна отлично за момчетата на Йордан Боздански, като в 14-ата минута Даниел Младенов вкара за 1:0, откривайки головата си сметка този сезон. След 10 минути гостите изравниха след попадение на Атанас Чипилов. В началото на втората част Руслан Иванов се разписа за 1:2, като при удара му, топката рикошира в Мартин Сечков. Само 4 минути след това Методи Костов направи 2:2 и внесе надежда за отбора от Симитли. Течаха последните секунди на двубоя, когато нова грешка на Сечков бе наказана от Руслан Иванов и така гостите от Банско се поздравиха с победата - 2:3.

Във временното класиране Септември е на дъното с 1 точка, а Банско има 5 и заема 12-ото място.