ЦСКА записа четвърта поредна победа в Югозападна "В" група, след като в мач от 4-ия кръг спечели с 3:0 като гост на "Ботев" (Ихтиман). В жегата на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" "червените", които играха в "черно", реализираха едва три от многото си положения.

Първото попадение в двубоя стана факт чак в 62-ата минута. След контраатака влезлият като резерва Преслав Йорданов намери Борис Галчев, който на празна врата вкара за 1:0. Пет минути преди края на редовното време нападателят сам удвои с шут по земя извън наказателното поле. В продължението Галчев покачи на 3:0 с техничен удар отляво с десния крак.

С пропуски за ЦСКА се отчетоха Костадин Хазуров, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Александър Бранеков, Николай Цветков и Самир Аясс. В повечето от ситуациите отлична реакция демонстрира вратарят на ихтиманци Милетко Христов. В продължението на мача топката срещна напречната греда след удар с глава на Преслав Йорданов.

Домакините пък бяха близо до това да поведат в резултата, след като в началото на втората част Пол Александров излезе сам срещу Стоян Колев. В 71-ата минута "Ботев" остана с човек по-малко след втори жълт картон на влезлия като резерва Георги Барбов.

В класирането ЦСКА е едноличен лидер с 12 точки от четири мача и голова разлика 16:0. "Ботев" пък допусна четвърто поредно поражение и е на дъното без актив с 9 допуснати попадения при 3 отбелязани.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
4 - Силен удар на Йордан Йорданов преминава покрай вратата на домакините.
6 - Добра възможност пред ЦСКА, но Аясс стреля слабо с глава право в ръцете на вратаря на "Ботев".
10 - Добра атака за ЦСКА по дясното крило, но Божилов се забави и топката му бе отнета.
10 - Засада на Костадин Хазуров след извеждащо подаване на Галчев.
11 - Нова добра атака за ЦСКА. Хазуров финтира излезлия Христов и центрира. Аясс обаче бе изпреварен от Кошев. Корнер за гостите.
19 - ОПАСНО! Удар на Чорбаджийски с глава не намери очертанията на вратата на "Ботев".
28 - Невероятен пропуск! Головодов стреля в аут от малкия пеналт, вместо да вкара топката на празна врата. Атаката и подаването бе отдясно.
30 - ОПАСНО! Милетко Христов избива с една ръка удар на Божилов от границата на големия пеналт. Корнер за ЦСКА.
32 - Отново напрежение пред вратата на домакините. Хазуров обаче не успя да нанесе добре удар и топката излезе в аут.
35 - Нов пропуск за ЦСКА. Този път Христов изби в корнер удар с глава на Грънчов. След неговото изпълнение не последва нищо интересно.
36 - ОПАСНО! Пореден пропуск за ЦСКА. Двойно спасяване на Христов, след като Хазуров остана сам срещу него.
37 - Красиво! Удар на Бранеков със странична ножица беше блокиран от играч на "Ботев".
38 - Положение след положение за ЦСКА. Шут на Аясс сега мина над вратата.
42 - Отново напрежение в наказателното поле на домакините. Играчите на ЦСКА обаче пак не успяха да намерят пътя към гола.
45 - Удар с глава на Чорбаджийски попада право в ръцете на Христов.
45+1 - Решителна намеса на Тони Стоичков, който попречи на Хазуров да шутира очи в очи с вратаря.
45+1 - ОПАСНО! Хазуров игра с рамо, но топката отново не влезе във вратата.
===============================================================
46 - Пропуск за ЦСКА още в началото на втората част - Хазуров стреля с глава над вратата от малкия пеналт.
50 - Нов пропуск за ЦСКА. Головодов стреля слабо от границата на наказателното поле.
52 - ОПАСНО! Шанс за "Ботев". Стоян Колев спасява, след като Пол Александров изкочи сам срещу него.
62 - topka.jpg ГОООЛ! ЦСКА най-после вкара гол. Разписа се Борис Галчев, който на празна врата засече чудесно подаване на Преслав Йорданов отляво.
67 - ОПАСНО! Кристиян Николов изби топката в последния момент, след като вратарят Христов се намеси нерешително и Преслав Йорданов се озова сам срещу празната врата.
79 - Пореден пропуск за ЦСКА - този път на Преслав Йорданов.От удобна позиция нападателя не успя да засече хубаво и да удвои.
82 - Пропуск и на Николай Цветков.
85 - topka.jpg ГОООЛ! Преслав Йорданов отбеляза втория гол с шут по земя по диагонала отдясно.
90+1 - Греда за ЦСКА след удар с глава на Преслав Йорданов.
90+3 - topka.jpg ГОООЛ! Борис Галчев бележи втория си гол с техничен удар с десния крак отляво.