Берое успя да победи с 1:0 Литекс в Ловеч в мач от 7-ия кръг на "А" група. В герой за тима на Петър Хубчев се превърна Спас Делев, който отбеляза в 17-ата минута и това се оказа достатъчно на вицешампионите да спечелят. След успеха Берое събра 13 точки, само с 1 по-малко от лидера Лудогорец. "Оранжевите" пък остават с точка по-малко (12), заемайки четвъртото място във временното класиране.

След победата в Ловеч Петър Хубчев и момчетата му не познават вкуса на поражението вече в 7 поредни срещи. За гостуването на "оранжевите" героят от САЩ`94 заложи на Благой Макенджиев на вратата. Хубчев гласува доверие на Венцислав Василев по десния бек и централна двойка защитници - Иво Иванов и Георги Динков. От ляво традиционно играеше Веселин Пенев. Том и Игор Джоман бяха опорни халфове. В началото на мача Стивън Петков започна по десния фланг, а по лявото крило Неманя Милисавлевич. Зад нападателя Спас Делев беше Елиаш.

Треньорът на Литекс Лауренциу Регекампф гласува доверие на младока Красимир Станоев, който започна от първата минута. В атака отново бяха Данило Асприля и Бьорн Маарс Йонсен, които обаче тази вечер бяха неутрализирани от отлично дисциплинираната защита на Берое.

Гостите владееха инициативата в първите десетина минути. На три пъти те имаха възможност да изпълнят свободни удари около наказателното поле на домакините, но не се възползваха по най-добрия начин и не застрашиха Винисиус Баривиейра. Бразилският страж обаче трябваше да вади топката от мрежата си в 17-ата минута, когато Берое поведе. Елиаш центрира отдясно, Спас Делев се измъкна между двама защитници в оранжево и от границата на наказателното поле реализира - 0:1.

В 23-ата минута ловчанлии застрашиха за първи път Благой Макенджиев, след като Данило Асприля подаде към Арсенио Нунеш, чийто удар обаче бе уловен от вратаря на гостите. Малко след това отново колумбиецът центрира към Йонсен, който с глава прати топката в аут. Десет минути по-късно и самият Асприля отправи шут към вратата на Берое, но Макенджиев отново бе на висота.

В 49-ата гостите бяха много близо до втори гол, но този път Баривиейра изби в корнер удар на Игор Джоман. След него и Делев изпробва късмета си, но не бе точен. В ответната атака резервата Александър Георгиев получи шанс да обстрелва вратата на Берое, но неточно, а до края така и не падна гол, като избраниците на Хубчев не само умело се защитаваха, а и създадоха още опасности. В 79-ата минута голмайсторът Спас Делев дори отстъпи мястото си на Владимир Зафиров с цел подсилване още повече на отбраната. В 81-ата силен изстрел на Зафиров профуца покрай целта, а малко по-рано и Иван Коконов пропусна да отбележи.

Загубата е първа за Литекс на собствен терен през 2015 г. За последно "оранжевите" бяха надвити от "Ботев" (Пловдив) (1:2) през ноември 2014 г.