Етър взе трета поредна победа, като би Янтра с 4:0 и оглави временно класирането на Северозапад, като продължава да е без допуснат гол. „Виолетовите” нанизаха 4 гола, удариха две греди и направиха още куп пропуски пред повече от 500 зрители на обновения стадион „Ивайло”.

Много силен мач изигра халфът Джихат Кямил, който се отличи с два гола и асистенция. Мирослав Иванов – Деко пък вкара първия си гол с виолетовия екип. Превесът на етърци през 90-те минути бе пълен, като до почивката гостите минаха центъра едва три пъти. Играта се водеше изцяло в половината им и четирите гола бяха най-малкото, което можеха да отнесат, пише sport-vt.com.

Старши треньорът Мартин Дойчев бе направил една промяна в стартовия състав – на върха на атаката вместо Иван Петков започна Добри Петров. Таранът отправи първия удар в 7-ата минута след подаване на Генчев, но топката мина над тредата. В следващата атака пък удар на Альоша Илиев бе уловен от вратаря.

В 15-ата минута Джихат Кямил засече топката за 1:0 след подаване на Минков отляво. Радо Байчев стреля изненадващо от средна дистанция, а вратарят на Янтра макар и трудно, улови. В 28-ата минута след центриране от корнер Байчев с глава стреля до гредата. После Альоша Илиев центрира отдясно, но Добри Петров бе изпреварен от защитник.

В 38-ата минута след удар на Явор Генчев вратарят боксира топката пред главата на Добри Петров, а малко след това силен шут на Илко Трифонов срещна тялото на защитник на голлинията, който успя да изчисти.

Отново Явор Генчев отправи изненадващ удар, но вратарят вади в корнер. Въпреки пълния превес, темпото до почивката не бе високо. В 44-ата минута опасен удар на Кямил в ъгъла бе спасен от вратаря. Вторият гол падна в края на полувремето – Байчев стреля опасно от фаул, вратарят изби майсторски, но отскочилата топка попадна у Кямил, който с мощен удар едва не скъса мрежата – 2:0.
На почивката Мирослав Иванов влезе на мястото на Альоша Илиев, а Николай Николаев – на Байчев. Деко отново демонстрира уверена и технична игра, а Николаев пък отново се разписа. В 50-ата минута след чудесен пас на Деко Джихат Кямил с мощен удар едва не направи хеттрик, но топката срещна тяло на играч.

Етърци вдигнаха темпото през втората част, а положенията следваха едно след друго. В 58-ата минута Добри Петров стреля в левия стълб. Още в следващата атака Николай Николаев засече топката след чудесен пас на Кямил – 3:0. Малко след това Джихат намери Явор Генчев, чийто удар облиза гредата. Юношата на ЦСКА днес бе неудържим – в 70-ата минута отново той пусна топката на Николаев, който стреля в десния стълб.

Удар на Николаев с глава бе уловен от вратаря, а Кямил вкара гол след красиво двойно подаване, но тъчреферът бе вдигнал засада. Чак в 84-ата минута Янтра отправи първия си по-опасен удар в мача чрез Милен Панчев, но Цанков улови. В 86-ата минута след центриране отдясно на Кирилов Мирослав Иванов с красив техничен удар се разписа срещу родния си клуб, вкарвайки първия си гол с виолетовата фланелка – 4:0.

Етър – Янтра 4:0

Голмайстори: 1:0 Кямил (15), 2:0 Кямил (45), 3:0 Николаев (59) 4:0 М. Иванов (86)

Етър: Цанков, Кирилов, Минков, Ангелов, Пав. Иванов (71 - Николов), Генчев, Илиев (46 - Мир. Иванов), Кямил, Трифонов, Д. Петров, Байчев (46 - Николаев).
Янтра: Тодоров, Минчев, Георгиев, Иванов, Ивайло Христов, Даниел Христов (65 - Владимиров), Кожухаров (72 - Дочев), Панчев, Димитров, Тосунов, Илиев (46 - Косев).