С късен гол за 1:1 Славия измъкна точка от Лудогорец в Разград, в първи мач от 7-ия кръг на "А" група. В герой за гостите от София се превърна Антон Карачанаков, реализирал от фаул в 87-ата минута. Върджил Мисиджан пък откри резултата в среща номер 100 за защитника Георги Терзиев. Освен това на два пъти топката се отби от гредите на вратата на Марио Кирев след удари на Кешеру и Вандерсон. Благодарение на точката и преди изиграването на всички двубои "белите" вече имат 12 точки и заемат втората позиция. Лудогорец остава лидер с 14 т.

Двубоят на "Лудогорец Арена" започна равностойно, въпреки че пред разградчани се откриха добри възможности. Първата бе още в 3-ата минута, когато Марселиньо не се възползва от удобна позиция и от фаул прати топката над гредата. Малко след това отново бразилецът шутира, като този път право в ръцете на Марио Кирев. Напрежение обаче нямаше и пред двете врати. В 17-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Терзиев натиска Мартинов за висока топка, а той падна на земята. В 21-ата Анисе получи чудесна възможност да стреля отблизо. Живко Атанасов обаче в последния момент не позволи топката да се отправи към вратата.

Въпреки смелата игра на "белите" до края по-интересно бе в тяхната пеналтерия. На два пъти Кешеру не успя да намери пътя към гола. Първо в 33-ата сантиметри разделиха румънеца да засече топката на първа греда. След това, в края на частта, негов удар с глава от малкия пеналт попадна право в ръцете на Марио Кирев. Секунди преди почивката пък хубав изстрел на Александър Василев премина покрай дясната греда на капитана на гостите от София.

На полувремето Едуард Ераносян направи две корекции. На терена се появига Препелица и Вандерсон, които замениха Анисе и Василев. Промяната освежи играта на домакините, които не след дълго поведоха, макар и с малко късмет. Централният защитник Димитър Пиргов не се ориентира и в опита си да върне назад топката с глава, изведе Върджил Мисиджан. Холандецът, сам срещу Марио Кирев, просто пусна топката по земя покрай вратаря за 1:0 и за първия си гол в "А" група през този сезон. Две по-късно "зелените" поискаха изгонването на Емил Мартинов. Халфът, с жълт картон от първото полувреме, спъна Мисиджан край тъча, но Георги Йорданов прецени, че действията му не са умишлени.

Така дойде 65-ата минута, в която напречната греда спаси отбора на Славия от втори гол. Ударът бе на Клаудиу Кишеру от границата на наказателното поле. Малко след това пък шут на Натанаел профуча над вратата на "белите", а в 77-ата дясната греда на Кирев попречи на Вандерсон да удвои аванса на домакините. Въпреки това гостите от София опитваха стигнат до положение пред Милан Борян. Но не успяваха. В 87-ата минута обаче столичани получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката, за четвърти път, застана Антон Карачанаков. И този път се получи. Бившият футболист на ЦСКА прати топката в дясната греда на Милан Борян, за да влезе тя във вратата - 1:1.

Веднага след това зрителите на "Лудогорец Арена" останаха разочаровани. Препелица не успя да вкара за 2:1 от малкия пеналт, след като оставен непокрит, стреля в аут. "Зелените" продължиха да търсят победното попадение, но то не дойде.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК

22.JPG

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ
1:1
1:0 Върджил Мисиджан (56), 1:1 Антон Карачанаков (87)
Разград
, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Георги Йорданов

СЪСТАВИТЕ
ЛУДОГОРЕЦ:
26. Милан Борян, 19. Александър Василев (smqna.jpg 46 - 88. Вандерсон), 55. Георги Терзиев jalt.jpg, 27. Козмин Моци jalt.jpg, 12. Абел Анисе (smqna.jpg 46 - 30. Андрей Препелица), 18. Светослав Дяков, 93. Върджил Мисиджан topka.jpg (smqna.jpg 78 - 7. Михаил Александров jalt.jpg), 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 84. Марселиньо, 28. Клаудиу Кешеру
Резерви: 21. Владислав Стоянов, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 30. Андрей Препелица, 88. Вандерсон, 7. Михаил Александров, 11. Жуниор Кишада
Старши треньор: Едуард Ераносян

СЛАВИЯ: 13. Maрио Кирев, 71. Антон Карачанаков topka.jpg jalt.jpg, 3. Димитър Пиргов jalt.jpg, 6. Живко Атанасов, 87. Диего Фераресо jalt.jpg, 25. Цветомир Панов, 22. Владимир Семерджиев (smqna.jpg 81 - 20. Петър Атанасов), 5. Франк Мбарга (smqna.jpg 56 - 10. Янис Карабельов), 27. Емил Мартинов jalt.jpg, 11. Дуде Н'Донгала (smqna.jpg 71 - 23. Емил Стоев), 14. Ивайло Димитров
Резерви: 1. Георги Петков, 15. Пламен Крачунов, 2. Мартин Дечев, 10. Янис Карабельов, 35. Иван Вълчанов, 23. Емил Стоев, 20. Петър Атанасов
Старши треньор: Иван Колев