Ивет Лалова се представи много успешно на финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. 31-годишната българка завърши седма с време 22.41 секунди.

Лалова се класира за финал на 200 метра на Световно за първи път в кариерата си, и то с личен резултат 22.32 секунди. Тя стана и третата българка в историята с финал на планетарен форум на половин обиколка. Първата е рекордьорката ни на половин обиколка Анелия Нунева, която е шеста в Хелзинки през 1983-а с 22.63 сек. Надежда Георгиева пък има осмо място на 200 метра от Световното в Рим през 1987-а с 22.55 сек.

Шампионка с нов рекорд на шампионатите и европейски рекорд стана Дафне Схипърс, която спря хронометрите на невероятните 21.63 сек. Постижението на холандката е и рекорд на световните шампионати. До този момент той принадлежеше на Зилке Гладиш от ГДР - 21,74 секунди от 1987 г. За Схипърс това е първа световна титла. Тя спечели и сребро на 100 метра с 10,81 сек.

С този резултат тя излезе на трето място във вечната ранглиста на дисциплината, като преди нея са единствено покойната Флорънс Грифит-Джойнър с 21.34 сек и Марион Джоунс (САЩ) с 21.62 сек.

Среброто спечели Илейн Томпсън с 21.66 сек, а трета завърши Вероника Кембъл-Браун с 21.97 секунди. Лалова пък остави след себе си Шерън Симпсън (Ямайка) и само може да бъде горда със седмото място в света на 200 метра.